Політичні в'язні: українці в тюрмах світу

Політичні вязні: українці в тюрмах світу

За інформацією Міністерства закордонних справ України, яку я отримав у відповідь на свій запит, станом на вересень 2018 року за гратами в різних країнах світу відбувають покарання 6 тисяч 666 громадян України. На першому місці – Росія, де покарання відбувають 4 тисячі 152 громадянина України, далі Польща, де за гратами перебувають 486 громадян України, і на третьому місці Італія з 274 громадянами України за гратами.

За даними МЗС України, станом на вересень 2018 року 10 тисяч 450 громадян України затримано чи заарештовано на території іноземних країн світу. Найбільше, 5 тисяч 58 громадян України, затримано або заарештовано в Польщі, далі йдуть Росія (1680 громадян України) та Чехія (1466 громадян України). Відповідно до статті 3 Конституції України, держава зобов'язана утверджувати і забезпечувати права і свободи людини. Однак, судячи з відповіді МЗС, Україна або не має на це ресурсу, або не може робити цього через бездіяльність посадових осіб дипломатичних установ на територіях іноземних країн.

Протягом 2017 року українськими консулами в пенітенціарних установах на території іноземних країн було відвідано 1043 громадянина України, протягом 1-го півріччя 2018 року – 634 громадянина України. Тобто лише кожен 10-й громадянин України, якого затримано, арештовано або ув'язнено для відбування покарання на території іноземних країн, мав зустріч з представником української держави.

Оригінал – «Українська правда»