Відкрита база даних безпекових загроз в Україні

Відкрита база даних безпекових загроз в Україні

В Україні відсутні відкриті джерела, які б містили вичерпну інформацію про безпекові інциденти всередині країні за тривалий проміжок часу. Закритість або розпорошеність інформації щодо кількості, локалізації та інших ключових характеристик таких інцидентів як терористичні акти, інциденти за участі регулярних збройних сил та резонансних кримінальних інцидентів, створюють штучні перешкоди на шляху до вивчення, аналізу та вирішення проблем, пов’язаних із безпекою всередині країни. Вирішити цю проблему може створення відкритої бази даних безпекових загроз в Україні - інструменту, який зробить відкритою, зручною в використанні та головне, доступною для широкого загалу інформацію про військову, кримінальну та терористичну активність в Україні, динаміку її зміни, основні характеристики (акторів, локації, зброю, яка використовується, цілі атак і т. д.).

Ми пропонуємо проект «Відкрита база даних безпекових загроз в Україні», який допоможе вирішити проблему відсутності доступної інформації про ситуацію у сфері безпеки в Україні. Цей проект є волонтерським та спирається на добровільну участь всіх бажаючих. Для того, щоб долучитися до нього, потрібно лише заповнювати наведену нижче анкету, інформація з якої буде збиратися в таблиці та аналізуватися волонтерами «Міжнародного центру дослідження проблем безпеки».

В цю анкету будуть збиратися дані про три типи інцидентів, які мали місце на території України (включаючи території окупованого Криму та Донецької і Луганської областей).

Визначення інцидентів

- тероризм – це заплановане, вмотивоване використання або загроза використання насилля для залякування через вибухи, вбивства, викрадення та інші дії, які матимуть тривалий психологічний вплив на суспільство, задля досягнення політичної мети;

- військова активність - це будь який інцидент (атака позицій, снайперський обстріл, артобстріл, засада, підрив колони тощо), ціллю якого є регулярні Збройні сили України (Національна гвардія, Національна поліція, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба України) або інші силові структури та органи державної влади в районі проведення Операції об’єднаних сил, або на кордоні з тимчасово окупованим Кримом, або в іншому регіоні України;

- резонансний кримінал - це порушення Кримінального кодексу України, яке пов'язане із загрозою життю та здоров'ю громадян, та яке привернуло увагу суспільства та ЗМІ.

Інформація про зазначені типи безпекових інцидентів збирається виключно з відкритих джерел: новин, статей, офіційних заяв, та буде перевірятися на відповідність критеріям та вноситиметься у базу даних.

Для питань та пропозицій щодо реалізації проекту звертайтеся - info.ircsp@gmail.com